Všechny prohlídky

Večerní prohlídka Českého Krumlova

Český Krumlov
Cena od: 990  1 hodina Per person

Poznejte Krumlov z jiných úhlů pohledu. Zavedu vás na má oblíbená místa skrytá běžným návštěvníkům. Zaposloucháte se do příběhů dob dávno minulých a navštívíte ty nejkrásnější výhledy na město a zámek. Během hodinové vycházky  nahlédnete do doby dávno minulé, která k vám bude promlouvat skrze své němé svědky, domy přežívající staletí. Zapos­loucháte se do příběhů o nešťastné lásce Elsy a podkoního, o lakomém hostinském, o pekaři a jeho dohodě s farností a dalších. Prožijete krumlovské tajemno a zároveň se dozvíte o historii, architektuře a místních památkách Krumlova.

 

 

 

 

Český Krumlov: Tradiční prohlídka města a zámku

Cena od: 1090  1,5 hodiny Per person

Projděte se Krumlovem v doprovodu místního průvodce ! Užijte si klid a pohodu na zámku a v uličkách historického centra. Je čas svěřit se do rukou profesionála a načerpat atmosféru města skrze příběhy dávné i velmi blízké minulosti. Prohlídka města vás pobaví a zároveň se dozvíte to, co jste o jednom z nejkrásnějších měst v České republice možná nevěděli…

 

Krumlov jinak: zábavná prohlídka historického centra a zámku

Český Krumlov
Cena od: 1490  2,5 hodiny Per person

Proč je v Krumlově druhý největší hrad a zámek v České republice? Odkud se vzal název Latrán? Zavítáte do míst skrytých očím běžného návštěvníka. Načerpáte informace nejen o historii, architektuře a místních památkách. Dozvíte se zajímavosti z dob dávno minulých, budete očarováni detaily renesančních fasád z doby Rudolfa II. Soutěživí návštěvníci si přijdou na své při vyplňování znalostního kvízu. Pro skupiny možnost pronájmu průvodcovského systému. Prohlídku můžeme ukončit v jednom z nejstarších krumlovských domů ochutnávkou vín z Čech, Moravy či rakouské oblasti Wachau. 

Objevte Krumlov všemi smysly – půldenní program

Český Krumlov
Cena od: 2690  3 - 4 hodiny Per person

Užijte si Krumlova všemi smysly. Zavítejte do míst skrytých očím běžného návštěvníka. Dozvíte se o historii města a seznámíte se s osobnostmi, které tu zanechali nesmazatelnou stopu. Nebudou chybět zajímavosti z dob dávno minulých i současných. Budete očarováni detaily renesančních fasád éry císaře Rudolfa II. Představíme vám fenomén barokní opery na dvoře Eggenberků a Schwarzenbergů. Krumlov byl inspirací pro Egona Schieleho, kontroverzního umělce s českými kořeny. Vydejme se po stopách malebných vyhlídek na město, jež ho inspirovaly. Připomeňme si jak místní lidé,  německé a české národnosti,  prožívali přelomové okamžiky 20.století. Budeme se toulat, ochutnávat místní dobroty a lahodné moky.  Na své si přijdou oči, mysl a chutě. Pokud by to bylo na vás příliš, podívejte se na kratší verzi této komentované prohlídky
Prohlídka interiéru zámku je možná od 1.4. do 31.10. Prohlídka barokního divadla od 1.5. do 31.10.

Český Krumlov je nekonečný příběh: prohlídka s kvízem pro školáky a rodiče

Cena od: 890  1,5 hodiny Per person

Přijďte na zábavnou prohlídku města. Projdete se s námi po historickém centru, zámeckých nádvořích a zaposloucháte se do příběhů a historie tohoto ojedinělého místa.  Čekají Vás příběhy o nešťastné lásce Elsy a podkoního, o lakomém hostinském, o pekaři a jeho dohodě s farností. Připraven je pro vás soutěžní kvíz, klíče k odpovědím jsou všude kolem vás. Stačí poslouchat a vnímat kouzelnou atmosféru starobylého města všemi smysly.

Krumlovské tajemno

Český Krumlov
Cena od: 890  1,5 hodiny Per person

Nadýchejte večerní atmosféru Krumlova v doprovodu místního průvodce. Zažijte večer plný zábavy a neobyčejných příběhů. Svoje město milujeme a naše práce je nám nekonečnou inspirací a potěšením. Historie a lidé dávných časů k nám promlouvají skrze své němé svědky, domy přežívající staletí. Přidejte se k nám a nechte se nakazit naší zvídavostí a zápalem pro vše starobylé a nádherné. Nevšední zážitek můžete ukončit ochutnávkou vína. 

 

Český Krumlov fotogenický – vyhlídková prohlídka města

Český Krumlov
Cena od: 1500  3 hodiny Per person

Český Krumlov  je fotogenický a vypadá působivě z mnoha úhlů. Největší zásluhu na tom má meandrující řeka Vltava. Díky její erozivní činnosti vznikla malebná přírodní scenérie, kterou lidská činnost dotvořila v harmonický celek přírody a umění.

Vydejte se po nejkrásnějších výhledech včetně těch, které znají jen místní. Spolu s místním průvodcem hledejte odpovědi na otázky putující vaší myslí. Zaposlouchejte se do příběhu města ojedinělé krásy a historie.

Kdo byli významí lidé formující vzhled města?

Jakou stopu tu zanechalo německy mluvící obyvatelstvo?

Kam zmizela početná židovská komunita?

Hledáte něco jiného? Neváhejte nás kontaktovat a můžeme společně domluvit řešení specifická Vašim požadavkům.