Všechny prohlídky

Český Krumlov fotogenický – vyhlídková pěší prohlídka

Český Krumlov
Cena od: 1500 Per person

Český Krumlov  je fotogenický a vypadá působivě z mnoha úhlů. Největší zásluhu na tom má Vltava. Díky její erozivní činnosti vznikla malebná přírodní scenérie, kterou lidská činnost dotvořila v harmonický celek přírody a umění.

Vydejte se po nejkrásnějších výhledech na Krumlov včetně těch, které znají jen místní. Zaposlouchejte se do příběhu města ojedinělé krásy a historie. Kdo byli významní lidé formující vzhled města, jakou stopu tu zanechalo německy mluvící obyvatelstvo?  Kam zmizela početná židovská komunita? Jak se v Krumlově žilo za režimu?

Krumlovské tajemno – večerní prohlídka

Český Krumlov
Cena od: 600  1,5 hodiny Per person

Historie a lidé dávných časů k nám promlouvají skrze své němé svědky, domy přežívající staletí. Vydejte se po stopách místních legend a příběhů. Načerpejte informace o historii a místních památkách.

Během hodinové vycházky dlouhé asi 2 km nahlédnete do doby dávno minulé, která k vám bude promlouvat skrze své němé svědky, domy přežívající staletí. Zapos­loucháte se do příběhů o nešťastné lásce Elsy a podkoního, o lakomém hostinském, o pekaři a jeho dohodě s farností a dalších. Zkrátka prožijete krumlovské tajemno. Pokud jste zvědaví, koukněte se, kudy přesně trasa vede.

Objevte krásy Krumlova – denní prohlídka

Český Krumlov, Náměstí Svornosti 1
Cena od: 600  1,5 hodiny Per person

Letos máte jedinečnou možnost užít si město, kde žiji v naprosto odlišné atmosféře. Vydejte se s profesionálním průvodcem na prohlídku města. Poznáte Krumlov z jiných úhlů pohledu. Zavedu vás na má oblíbená místa, skrytá běžným návštěvníkům. Nejen to, zaposloucháte se do příběhů dob dávno minulých a navštívíte ty nejfotogeničtější výhledy.

Návštěva historického centra Českého Krumlova v doprovodu místního člověka a zároveň profesionálního průvodce představuje jedinečnou možnost poznat památku zapsanou na seznamu UNESCO z první ruky.

Dozvíte se zajímavosti z dob dávno minulých, budete očarováni detaily renesančních fasád, které tu zanechali alchymisté doby Rudolfa II. Odhalíme vám historii odsunu sudetoněmeckého obyvatelstva, židovské komunity. Budeme diskutovat o tom,  jak masový turismus ovlivnil současný život obyvatel Krumlova. 

 

 

Rezervace termínu a zajištění vstupenek na prohlídku zámku Český Krumlov
Hledáte něco jiného? Neváhejte nás kontaktovat a můžeme společně domluvit řešení specifická Vašim požadavkům.