prohlídky krumlova jinak

Český Krumlov křížem krážem: Prohlídka zámku a historického centra

Český Krumlov
Cena od: 1490  3 hodiny Per person

Zavítáte do míst skrytých očím běžného návštěvníka. Načerpáte informace o historii, architektuře a místních památkách. Dozvíte se zajímavosti z dob dávno minulých, budete očarováni detaily renesančních fasád z doby Rudolfa II. Odhalíme vám historii odsunu sudetoněmeckého obyvatelstva, židovské komunity. Budeme diskutovat o tom,  jak masový turismus a pandemie koronaviru ovlivnila současný život obyvatel Krumlova. V historickém centru uvidíte nejen bývalou jezuitskou kolej, dům Jakuba Krčína, Vlašský dvůr, kostel Sv.Víta, Prelaturu, Kaplanku, dům alchymistů, bývalý městský pivovar nebo šatlavu. Pro skupiny možnost pronájmu průvodcovského systému. Prohlídka může být ukončena v jednom z nejstarších krumlovských domů ochutnávkou vín z Čech, Moravy či rakouské oblasti Wachau.

OCHUTNÁVKA VÍNA Degustace 8 druhů kvalitních lahvových vín - výběr z Čech a Moravy, 2 druhy sýrů, bílé pečivo, voda. Doba trvání degustace max. 3 hodiny (nejdéle do 22:00)

Český Krumlov je nekonečný příběh: prohlídka s kvízem pro školáky a rodiče

Cena od: 890  1,5 hodiny Per person

Přijďte na zábavnou prohlídku města. Projdete se s námi po historickém centru, zámeckých nádvořích a zaposloucháte se do příběhů a historie tohoto ojedinělého místa.  Čekají Vás příběhy o nešťastné lásce Elsy a podkoního, o lakomém hostinském, o pekaři a jeho dohodě s farností. Připraven je pro vás soutěžní kvíz, klíče k odpovědím jsou všude kolem vás. Stačí poslouchat a vnímat kouzelnou atmosféru starobylého města všemi smysly.

Krumlovské tajemno

Český Krumlov
Cena od: 690  1,5 hodiny Per person

Nadýchejte večerní atmosféru Krumlova v doprovodu místního průvodce. Zažijte večer plný zábavy a neobyčejných příběhů. Svoje město milujeme a naše práce je nám nekonečnou inspirací a potěšením. Historie a lidé dávných časů k nám promlouvají skrze své němé svědky, domy přežívající staletí. Přidejte se k nám a nechte se nakazit naší zvídavostí a zápalem pro vše starobylé a nádherné. Nevšední zážitek můžete ukončit ochutnávkou vína. 

 

OCHUTNÁVKA VÍNA Degustace 8 druhů kvalitních lahvových vín - výběr z Čech a Moravy, 2 druhy sýrů, bílé pečivo, voda. Doba trvání degustace max. 3 hodiny (nejdéle do 22:00)

Český Krumlov fotogenický – vyhlídková prohlídka města

Český Krumlov
Cena od: 1500  3 hodiny Per person

Český Krumlov  je fotogenický a vypadá působivě z mnoha úhlů. Největší zásluhu na tom má meandrující řeka Vltava. Díky její erozivní činnosti vznikla malebná přírodní scenérie, kterou lidská činnost dotvořila v harmonický celek přírody a umění.

Vydejte se po nejkrásnějších výhledech včetně těch, které znají jen místní. Spolu s místním průvodcem hledejte odpovědi na otázky putující vaší myslí. Zaposlouchejte se do příběhu města ojedinělé krásy a historie.

Kdo byli významí lidé formující vzhled města?

Jakou stopu tu zanechalo německy mluvící obyvatelstvo?

Kam zmizela početná židovská komunita?

Hledáte něco jiného? Neváhejte nás kontaktovat a můžeme společně domluvit řešení specifická Vašim požadavkům.